446305. BESTICKSUPPSÄTTNING, "Singoalla", Adam Thylstrup, Nils-Johan, 1960-tal.
Bestick i svart bakelit samt rostfritt stål.
Uppsättningen består av:
12 knivar
12 gafflar
12 skedar
2 smörknivar
12 teskedar
samt 12 teskedar, modell "Inga", Nil-Johan i originalförpackning.
Smärre bruksslitage.