HERRBYRÅ, valnöt, sent 1800-tal.

446167. HERRBYRÅ, valnöt, sent 1800-tal.

Byrå med sex lådor, hängande lådknoppar
Längd 73,5, bredd 53, höjd 138 cm.

Två lister saknas, en vid lådfronterna samt en på kortsidan, lagning på ena nedre listen, märken och repor, ena sidan solblekt. Solblekta sidan med mindre fanerspricka uppe till höger.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 792