Junghans, fanerat i valnöt. Höjd 40 cm.
Junghans, fanerat i jakaranda, detaljer av mässing. Höjd 26 cm.
Väggur metall, motiv med riddare. Höjd 25 cm.
Bruksslitage, ej funktionstestad.