445991. BUFFÉ, mahognybetsad ek, jugendstil, 1900-talets första del.
Uppsats med skuren dekor av eklöv. Med lådor och skåpdelar. Längd 140 cm. Bredd 55 cm. Höjd 142 cm.
Smärre slitage, repor och slagmärken. Ett borrhål med nederdelen. Ett handtagsbeslag saknas. Finns ej nycklar till lådorna.
Nyckel/nycklar finns.