Längd 29 cm.
Dekor av bl.a sjuarmad ljusstake, blomster samt äldre herre på toppen. Stämplad med ryska stämplar, MC 1889.
Stenar av glas/plast, utbytta.
Bruksslitage.
Längd 29 cm.
Bruksslitage.