KRYDDBURKAR, 7 st, flintgods, "Pyro", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-talets andra kvartal.

445779. KRYDDBURKAR, 7 st, flintgods, "Pyro", Wilhelm Kåge, Gustavsberg, 1900-talets andra kvartal.

Samtliga med lock samt märkta undertill.
Totalhöjd 12- 18,5 cm.

Bruksslitage, krakelyr, nagg/skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Totalhöjd 12- 18,5 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 637