GLASSERVIS, 55 delar, GPI AB Kosta, 1950-tal.

445751. GLASSERVIS, 55 delar, GPI AB Kosta, 1950-tal.

11 vinglas, höjd 16 cm
Starkvinsglas, likörglas, snapsglas och madeiraglas etc:
7 glas, höjd 14 cm
5 glas, höjd 13,8 cm
4 glas, höjd 12 cm
8 glas, höjd 11,5 cm
6 glas, höjd 10,2 cm
2 glas, höjd 10,2 cm
12 whiskeyglas, höjd 7 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

11 vinglas, höjd 16 cm
7 glas, höjd 14 cm
5 glas, höjd 13,8 cm
4 glas, höjd 12 cm
8 glas, höjd 11,5 cm
6 glas, höjd 10,2 cm
2 glas, höjd 10,2 cm
12 whiskeyglas, höjd 7 cm.

Bruksslitage.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 2 713