TOMTE, keramik, med lykta, troligen Heissner, 1900-talets andra hälft.

445400. TOMTE, keramik, med lykta, troligen Heissner, 1900-talets andra hälft.

Vinkande tomte hållandes lykta. Elektrifierad.
Höjd 41,5 cm.

Bruksslitage, smärre glasyrnagg, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 41,5 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 677