445300. FIGURIN, konstgods, "Dansande par", numrerad 33/600, Lisa Larson, Keramikstudion, Gustavsberg.
Höjd 24 cm. Signerad samt daterad '04.
Proviniens: Har tillhört en av Sveriges främsta privata samlare på Lisa Larson figuriner.