445047. GUSTAV JAKK, PAJALA. Samekniv. 1982.
Signerad GJ och daterad -82.
Knivbladets längd 10 cm. Total längd inklusive slida 28,5 cm. Enligt flera så tillhör denna signatur Göran Jonsson som är bror till Anders Jonsson i Vidsel.
Signerad GJ och daterad -82.