KLOTLAMPOR, 2 st, för takhängning, metall/glas, 1900-talets andra hälft.

444968. KLOTLAMPOR, 2 st, för takhängning, metall/glas, 1900-talets andra hälft.

Runda vita glaskupor i opalglas.
Diameter ca 24 - 29 cm.
Totalhöjd ca 78 - 130 cm.
Proveniens: har hängt på en bank i Gävle.

Bruksslitage, ej funktionstestade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter ca 24 - 29 cm.
Totalhöjd ca 78 - 130 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 477