444852. FÅTÖLJER, 4 st, "Domus", Inge Andersson för Bröderna Andersson, samt BORD, 1960-tal.
4 fåtöljer Bröderna Andersson rygghöjd 76 cm, bredd 65 cm.
Runt soffbord höjd 54 cm, diameter 114 cm.
Torkad stoppning, ett armstöd ben något släppt limning. Bruksslitage.