SKULPTUR i skuret lindträ, Apostel. Centraleuropa, 1700-tal.

444822. SKULPTUR i skuret lindträ, Apostel. Centraleuropa, 1700-tal.

Skulptur i lindträ, högst troligen föreställande apostel Paulus med svärdet och boken.
Höjd 34 cm.

Åldersrelaterat slitage och små avslag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 34 cm.

Antal besök: 585