SKULPTUR i skuret lindträ, Madonnan med barnet. Centraleuropa, 1700-tal.

444819. SKULPTUR i skuret lindträ, Madonnan med barnet. Centraleuropa, 1700-tal.

Skulptur i form madonnan med barnet, stående på en sfär, dekorerad med kristogram och en orm.
Höjd 39 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 39 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Antal besök: 941