444729. RING, carmosé, 18K vitguld med almandingranat samt diamanter, totalt ca 0,7 ct. Vikt 7,6.
Ring med ovalt facetterad almandingranat samt 10 st briljantslipade diamanter à 0,07 ct. Storlek 19.
Bruksslitage, fåtal repor. Ringskena senare bearbetad.