FOLKDRÄKT, 5 delar, "Sverigedräkten". 1900-tal.

444728. FOLKDRÄKT, 5 delar, "Sverigedräkten". 1900-tal.

Blus, klänning, pung, förkläde samt brosch.
Uppskattad storlek 42/44.
Mått i söm vid midla, ca 42 cm(x2)

Brosch silver.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Uppskattad storlek 42/44.

Brosch silver.

Bruksslitage.

Antal besök: 7 199