En samling av tre oljemålningar. (inspelade konstnärer, listade konstnärer).
444683. En samling av tre oljemålningar. (inspelade konstnärer, listade konstnärer).
Pojkar spelar kort på ett tak, sommar humör. Ola Suchanek (målare av 19/20. Jahrhunderts); olja på duk, daterad omkring 1930, signerad Libnks nedan, original gyllene magnifik ram. Mått ca. Ram 55 x 64 x 4,5 cm.
”La Sosta, Libia.” Dromedary, gammaldags kamel med två beduiner. Sergio Bianchi Galangan (1900-talets konstnär); olja på duk, daterad 1960/70-tal, signerad nedre vänster, lämpligt inramad. Mått ca. 62 x 52 cm, målning ca. 40 x 50 cm
Karlsbron i Prag på vintern. Avdejev Gennadij (1900-talets konstnär, Tjeckien); olja på duk, signerad nere till höger och inskriven på baksidan och daterad 1997, matchande galleribar. Mått ca. Ram 61 x 51 cm, tavla 50 x 40 cm.