ARVID KNÖPPEL. TAVLOR, 3 st, litografier, signerade Knöppel, djur.

444593. ARVID KNÖPPEL. TAVLOR, 3 st, litografier, signerade Knöppel, djur.

Arvid Knöppel (1892-1970).
Älg, "Provtryck", bildmått 23x28 cm/rammått 35x40 cm, baksidan artikel om konstnären Knöppel.
Rådjurshuvud, lito nr 99/150, 28x22 cm / 40 x 33 cm.
Rådjur, lito nr 35/150 -51, 18x18 cm / 28x28 cm.

Slitage.

Arvid Knöppel (1892–1970)

Gör en kostnadsfri värdering!

Arvid Knöppel (1892-1970).

Slitage.

Arvid Knöppel (1892–1970)

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 2 142