PARTI NYSILVER, 6 delar, brickor, uppläggningsfat samt kakfat på fot.
444552. PARTI NYSILVER, 6 delar, brickor, uppläggningsfat samt kakfat på fot.
Bricka, C G Råström, diameter 30 cm.
Bricka, C G Råström, längd 39 cm.
2 uppläggningsfat, bland annat Gense, längd 42 - 44,5 cm.
Bricka med gallerkant, England, längd 46 cm.
Kakfat på fot, diameter 32,5, höjd 11,5 cm.
Bruksslitage, repor. Bricka med gallerkant bär monogram.