PARTI NYSILVER, bland annat bestick, coaster, bricka, 1900-tal.

444134. PARTI NYSILVER, bland annat bestick, coaster, bricka, 1900-tal.

Kaffekanna, A G Dufva, höjd ca 24 cm.
Bricka med fötter, 26x 26 cm.
Skål med hänklar, höjd 13 cm.
Gräddkanna, höjd 11,5 cm.
Servetthållare, förnicklad, höjd 7,5 cm.
Coaster, dekor av lejonmaskaroner, höjd ca 9 cm.
4 Flaskskyltar, cognac, port, punch och kummin.
8 gafflar med pärlemor handtag, England, längd 17,5cm.
8 knivar med pärlemor handtag, England, längd 20,5 cm.
1 ostkniv med pärlemor handtag, England, längd 19,5 cm.
17 gafflar, "Gammal Fransk", längd ca 17,5 cm.
16 knivar, "Gammal Fransk", varav 6 med rostfria blad, längd ca 21 cm.

Varierande slitage, fläckar och bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bricka med fötter, 26x 26 cm.
Skål med hänklar, höjd 13 cm.
Gräddkanna, höjd 11,5 cm.

Antal besök: 456