SPEGELBYRÅ, nyrenässans, 1800-talets andra hälft.

443851. SPEGELBYRÅ, nyrenässans, 1800-talets andra hälft.

Fanerad med valnöt och valnötsrot. Svarvad dekor. Besalg av mässing. Uppsats med ställbar spegel, två ljuslampetter och två lådor. Underdel med fyra lådor. Centrallås. Längd 103. Bredd 55. Höjd 230 cm.

Slitage. Fläckar. Mindre torrsprickor och fanerskador.

Nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nycklar saknas.

Antal besök: 827