VÄGGLAMPA, mässing, glas, Art deco, 1930-tal.

443846. VÄGGLAMPA, mässing, glas, Art deco, 1930-tal.

Vägglampa med stomme i mässing, cylindrisk frostad glaskupa med, överdel i mässing krönt av stiliserad plym.

Bruksslitage, repor, färgfläckar, buckla på vägghållarens bakre del, extra vidgat hål för kabel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 827