443840. HÖRNSKÅP PÅ BENSTÄLLNING, 1800-talets början.
Tudelat. Målat. En dörr med bakomliggande hyllplan. Längd 90. Bredd 60. Höjd 201 cm.
Slitage. Färgbortfall. Ett dekorelement på benställning saknas. Senare benställning och målning. Torrsprickor. Kärvande lås.
Nyckel/nycklar finns.