VAS, keramik, Olof Larsson, Laholm, troligen omkring 1900-talets mitt.

443781. VAS, keramik, Olof Larsson, Laholm, troligen omkring 1900-talets mitt.

Dekor av kvinnoansikte. Märkt Laholm Made in Sweden 1190. Signerad OL. Etikettmärkt vid bas.
Höjd 37 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 37 cm.

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 4 118