LJUSSTAKAR, ett par, mässing, "Aniara", Pierre Forsell, Skultuna, 1900-talets andra hälft.

443721. LJUSSTAKAR, ett par, mässing, "Aniara", Pierre Forsell, Skultuna, 1900-talets andra hälft.

I form av tulpaner på cylinderformade fötter. Märkta Skultuna 1607 Sweden. Signerade P. Forsell.
Höjd 20,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 20,5 cm.

Bruksslitage.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 2 745