443692. CHARLES FERDINAND DE LA ROCHE. Vinterlandskap med skridskoåkare på is, olja på duk, signerad de la Roche.
Dagmått 74 x 126 cm.
Falsmått 76 x 127 cm.
Totalmått inklusive ram 106 x 157 cm.
Signerad i nedre vänster hörn, de la Roche.
Gulnad fernissa, krakelyrer.