MAPP, "Stockholm Aqvarelle Lithografier och Tontryck", med 12 litografiska blad, O.A. Mankell, samt "Partie af Klampenborg Badeanstalt", "Mindeblad fra udstillingen 1888.
443200. MAPP, "Stockholm Aqvarelle Lithografier och Tontryck", med 12 litografiska blad, O.A. Mankell, samt "Partie af Klampenborg Badeanstalt", "Mindeblad fra udstillingen 1888.
Mapp, Stockholm Aqvarelle Lithografier och Tontryck, O A Mankell, med 12 litografiska blad, bland annat Kongl. Slottet från Carl den XII:s torg, Utsigt af Lejonbacken med mynttorget, Riddarholms kyrkan och Riddarhustorget.
Samt 2 udda litografiska blad, Partie af Klampenborg Badeanstalt, Mindeblad fra udstillingen 1888.
Slitage, fläckar, veck. Ej fullständigt genomgången.