KARAFF OCH LOCKPOKALER, 2 st, glas, bl a Bohemia Glass, 1900-tal.

443165. KARAFF OCH LOCKPOKALER, 2 st, glas, bl a Bohemia Glass, 1900-tal.

karaff och en lockpokal i klarglas med slipad dekor. En lockpokal i rött glas och klarglas med slipad dekor. Karaffens höjd ca 29. Lockpokalernas höjd ca 22-27 cm.

Mindre kantnagg på fot på lockpokal i klarglas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 695