VASER, 3 st, bl a "Facett 3", Sven Jonsson, Gustavsberg.

443140. VASER, 3 st, bl a "Facett 3", Sven Jonsson, Gustavsberg.

"Facett", vas i stengods med motiv av liljekonvaljer i silver, höjd 19 cm, stämplad
Vas med motiv av grottmålningar, höjd 15 cm, stämplad för Upsala Ekeby
Vas med dekor av kaffebönor, höjd 19 cm, otydligt signerad samt numrerad V222/28.

Upsala Ekeby-vasen med kantnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 874