AXEL SALTO. TAVLA, litografi 98/100, signerad Salto, Alexander den stores häst "Bucefalos".
443099. AXEL SALTO. TAVLA, litografi 98/100, signerad Salto, Alexander den stores häst "Bucefalos".
Axel Salto (1889-1961).
Á tergo: "Bucefalos", Axel Salto 1959, Galerie Panart - N.Strandg.12. Bucefalos död 326 f.Kr.
Bildmått 58 x 40 cm.
Rammått 80 x 62 cm.
Axel Salto (1889-1961).
Bildmått 58 x 40 cm.
Rammått 80 x 62 cm.