TALLRIK ostasaitisk,6 delar porslin,samt broderat draperi.1900-tal.

44307. TALLRIK ostasaitisk,6 delar porslin,samt broderat draperi.1900-tal.

Blåvit tallrik23 cm i diameter med hundmotiv,småkoppar och Willowtallrik,samt sidenbroderat draperi med blommor och fjärilar,270X120 cm.fodrat.

Nagg/sprickor.Textil med blekningar och bristningar./slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 026