44307. TALLRIK ostasaitisk,6 delar porslin,samt broderat draperi.1900-tal.
Blåvit tallrik23 cm i diameter med hundmotiv,småkoppar och Willowtallrik,samt sidenbroderat draperi med blommor och fjärilar,270X120 cm.fodrat.
Nagg/sprickor.Textil med blekningar och bristningar./slitage.