12 st djupa tallrikar, diameter 24 cm,
11 st mattallrikar, diameter 24 cm,
13 st assietter, diameter 21 cm,
18 st förrättstallrikar, diameter 18 cm,
6 st uppläggningsfat, 34 x 25 cm, 29 x 21 cm, 2 st 23 x 15 cm & 2 st 23,5 x 17,5 cm,
1 st djupt uppläggningsfat 26,5 x 19,5 cm,
1 st såssnipa, höjd 15 cm,
1 st skål, höjd 10 cm, diameter 17 cm.
Skål med nagg, resterande bruksslitage.
1 st såssnipa, höjd 15 cm,