OSCAR REUTERSVÄRD. TAVLOR, 3 st, färglitografier 37/99, signerade Oscar Reutersvärd, abstrakta figurer.
442928. OSCAR REUTERSVÄRD. TAVLOR, 3 st, färglitografier 37/99, signerade Oscar Reutersvärd, abstrakta figurer.
Oscar Reuterswärd (1915-2002).
Ramade och glasade.
Tre blad ur en mapp, mappen(60x80 cm) medföljer.
Daterade 1986.
Blå/grå figur: bildmått 55x39 cm, rammått 78x60 cm.
Röd figur: bildmått 55x39 cm, rammått 78x60 cm.
Gul figur: bildmått 55x39 cm, rammått 78x60 cm.
Ramade och glasade.
Daterade 1986.