FRISÖRSTOL, metall&galon, Nike, tidigt 1900-tal.

442924. FRISÖRSTOL, metall&galon, Nike, tidigt 1900-tal.

Nike - Domkraft AB - Frisörstolfabriken - Eskilstuna.
Plåtskylt: "NIKE No 4819".
Höj-/sänkbar: lägsta höjd 98 cm, längd 105 cm, bredd 55 cm.
Fungerande höj- och sänkning.

Erosion och slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Plåtskylt: "NIKE No 4819".
Fungerande höj- och sänkning.

Erosion och slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 5 016