SKÅL och FAT, fajans. Stig Lindberg, Gustavsbergs studio 1940-50-tal. Signerade.

44283. SKÅL och FAT, fajans. Stig Lindberg, Gustavsbergs studio 1940-50-tal. Signerade.

Lövformade, målad polykrom dekor. Längd 16 och 32 cm.

Skål med lagad hänkel.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skål med lagad hänkel.

Antal besök: 1 967