442698. MYNT, silver samt sedlar, delvis åtta skilling banco från 1849, övrigt 1900-tal.
Silvermynt, vikt ca 234 gram mestadels 10, 25-, 50 öringar, 1, 2 samt 5 kronor
Sedlar, 5 samt 10 kronor
Sedel Åtta skilling banco, 1849
Sedel fünfhundert, 1923.
Bruksslitage.