BESTICKSUPPSÄTTNING, 86 delar, nysilver, "Franska liljan", 1900-tal.

442690. BESTICKSUPPSÄTTNING, 86 delar, nysilver, "Franska liljan", 1900-tal.

13 skedar, längd ca 21 cm
24 skedar, längd 17,8 cm
6 skedar, längd 14 cm
10 skedar, längd 13 cm
8 gafflar, längd 20,2 cm
12 gafflar, längd 14,7 cm
6 knivar, längd 23,7 cm
7 serveringsbestick, längd 17-33 cm.

Monogram, olika fabrikat varav längdavvikelser förekommer, repor, svärtade.

Gör en kostnadsfri värdering!

13 skedar, längd ca 21 cm
24 skedar, längd 17,8 cm
6 skedar, längd 14 cm
10 skedar, längd 13 cm
8 gafflar, längd 20,2 cm
12 gafflar, längd 14,7 cm
6 knivar, längd 23,7 cm

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 581