MATSERVIS, 46 delar, porslin, "Sylvia", Rörstrand.

442387. MATSERVIS, 46 delar, porslin, "Sylvia", Rörstrand.

20 flata tallrikar, diameter 24,5 cm.
14 assietter, 21 cm.
9 djupa tallrikar, 20 cm.
1 uppläggningsfat, längd 30,5 cm.
2 uppläggningsfat, längd 36 cm.

1 flat samt 1 djup med nagg. En del med tillverkninsgdefekt/spricka på undersida bottenring.
Några delar med kraftigare slitage och repor. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

14 assietter, 21 cm.
9 djupa tallrikar, 20 cm.

Antal besök: 985