SVEN X:ET ERIXSON. Ur väggmålningen Arbetarnas kamp, olja på pannå, (nr 12).

44205. SVEN X:ET ERIXSON. Ur väggmålningen Arbetarnas kamp, olja på pannå, (nr 12).

Kvinna med barn. Ca 78 x 65 cm

Proveniens: Utställd på Liljevalchs utställning "Arbetarrörelsen har ordet" 1937
Stockholms stadsmuseum 1995.

Märken, skador.

Gör en kostnadsfri värdering!

Stockholms stadsmuseum 1995.

Märken, skador.

Antal besök: 1 945