VASER i stengods, 3 st, "Guldcarrara", Wilhelm Kåge, Gustavsberg.

441774. VASER i stengods, 3 st, "Guldcarrara", Wilhelm Kåge, Gustavsberg.

Rak modell, höjd 17,5 cm
Rak modell, höjd 22 cm
Stämplade Gustavsberg, Guldcarrara 1029 III samt IV
Modell med vågformat brätte, höjd 18,5 cm
Stämplad Gustavsberg, Carrara, Made in Sweden.

Bruksskick-Vas med vågformat brätte med ålderskrackelering.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rak modell, höjd 17,5 cm
Rak modell, höjd 22 cm

Antal besök: 1 657