MATSERVIS, 57 delar, porslin, Hackefors, 1950-tal.

441615. MATSERVIS, 57 delar, porslin, Hackefors, 1950-tal.

12 förrättstallrikar, diameter 20 cm
12 mattallrikar, diameter 23,8 cm
12 djupa tallrikar, diameter 23 cm
12 assietter, diameter 17 cm
2 skålar, längd och bredd 19 cm
6 ovala uppläggningsfat, längd 23,5- 37 cm
1 såsskål.

Enstaka delar med besticksrepor, i övrigt ingen anmärkning.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 assietter, diameter 17 cm
1 såsskål.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 462