441581. FIGURIN, porslin, "Trab", Spanska Ridskolan - Hofburg Wien - Österrike, 1960/70-tal.
Modell nr 1592 - Trab, Wiens Porslinsfabrik Augarten.
Höjd 23,5 cm.
Medföljer kopia av broschyr.
Djupstämplad.
Skadad och saknad del av stigbygel, på höger sida av hästen.