DALI, SALVADOR (1904 FIGUERES - 1989 EBENDA). Efter. ”Kvinna med chef för rosor”.
440683. DALI, SALVADOR (1904 FIGUERES - 1989 EBENDA). Efter. ”Kvinna med chef för rosor”.
litografi på handgjort papper, 66 x 50,5 cm, limiterad upplaga 2000 exemplar, signerad, handnumrerad, redaktör: Atelier Jobin, Paris 1984, proveniens: fransk publiceringsresolution.