440394. VITRINSKÅP, på konsolbord med stenskiva, Möbler och Inredningar Gustav Knutssson Hamlstad, 1900-talets första hälft.
Skåpet brickmärkt, konsolmordet märkt G. Knutsson Halmstad 1939, längd 120, djup 40, höjd 195 cm, 2 hyllplan finns.
Slitage, repor och märken, lös del medföljer, metallpluggar till hyllor saknas.
Nyckel/nycklar finns.