440339. MARC CHAGALL. Efter. Strauss vid fönstret, 1969. (bouquet de genets et pommes frites).
Marc Chagall (06.07.1887 Vitebsk - 28.03.1985 Saint-Paul-de-Vence); litografi, signerad i tryck, utgåva Daco-Verlag 1993, ur. Mått ca. 60 x 80 cm.
Aldrig inramad, i originalroll.