Tallrikar, 15 stycken, diameter 24 cm. Djupa tallrikar, 10 stycken, diameter 20 cm. Tallrikar, 5 stycken, diameter 21 cm. Assietter, 4 stycken, diameter 8 cm. Såskanna, höjd 8 cm.
Nagg på 3 stycken utav de stora tallrikarna, i övrigt bruksslitage.