439818. PARTI DIVERSE, 1700-1900tal.
1 par cremekoppar målad dekor, 4 flakonger, dosa märkt "Limoges France", karaff samt silhuett av Paul Heckens 1790-tal.
Karaff inkl propp ca 26 cm.
Silhuett inkl ram ca 16,5 x 14 cm.
Silhuett med skador, lagningar och kompletteringar. Glas med nagg. En flakong med skadat lock i silver.
Karaff inkl propp ca 26 cm.