SKRIVBORD, 1800-talets andra hälft.

439739. SKRIVBORD, 1800-talets andra hälft.

Fanerat med valnöt och valnötsrot. Delbart. Tre lådor i sarg. Två hurtsar med tre lådor vardera, centrallås. Infälld skrivskiva av skinn. Baksida med falska lådfronter. Längd 144. Bredd 86. Höjd 79 cm.

Slitage. Fanerskador. Torrsprickor. Kärvande centrallås.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 470