MAT-/KAFFE-/TESERVIS, 81 delar, porslin, "Gröna Anna", Rörstrand.

439580. MAT-/KAFFE-/TESERVIS, 81 delar, porslin, "Gröna Anna", Rörstrand.

12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 entrétallrikar, 12 assietter, 12 kaffekoppar med fat, 11 tekoppar med fat, 3 uppläggningsfat, 2 skålar, såskanna, tekanna, terrin, kanna samt kaffetermos. Mattallrikarnas diameter ca 24 cm.

Smärre bruksslitage. Något nagg förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 159